Παρασκευή 19 Οκτωβρίου 2018

Mε σπουδαία εμφάνιση ο Στέφανος Τσιτσιπάς στα ημιτελικά της Στοκχόλμης! (vid)

Mε σπουδαία εμφάνιση ο Τσιτσιπάς στα ημιτελικά της Στοκχόλμης! (vid)

Συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις στο Stockholm Open, ο Στέφανος Τσιτσιπάς και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά!
Μετά από 1 ώρα και 37 λεπτά μάχης, ο Τσιτσιπάς επιβλήθηκε του Φιλίπ Κολσράιμπερ που είναι Νο35 στον κόσμο, με σκορ 6-3, 7-6(4) και πέρασε στον σαββατιάτικο ημιτελικό με το Νο2 του ταμπλό, Φάμπιο Φονίνι και Νο14 στον κόσμο, ο οποίος νωρίτερα είχε αποκλείσει τον Χιόν Τσουνγκ (7-5, 2-1 αποσ.).
Ο Τσιτσιπάς απέναντι σε έναν πολύ έμπειρο και εξαιρετικό αντίπαλο, πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 6-3, αλλά στο δεύτερο ήταν πίσω με 5-2. Εκεί κράτησε το σερβίς του και έκανε το μπρέικ στο 5-4, για να οδηγήσει το ματς στο τάι μπρέικ, όπου με την ψυχολογία στα ύψη το πήρε με 7-4 στους πόντους και προκρίθηκε στα ημιτελικά του 250αριού τουρνουά.

A smile, a wave and a thumbs up 🙂👋👍@StefTsitsipas is into the last four of the @IntrumSthlmOpen after beating Kohlschreiber 6-3 7-6(4).